V začetku leta 2021 sem zelo veliko vadila jogo. Vaje so sestavljene po čakrah, začneš pri prvi in potuješ proti sedmi. Po vaji opazuješ, kaj se dogaja v tvojem telesu, kaj čutiš. Takrat je iz mojega telesa odšlo veliko energij, čistila sem se in prišla do spoznanja, da to v kateri čakri ali poziciji sem določa moje spomine in misli.

Začela sem se spominjati potovanja do Indijancev v Amazoniji. Zdaj sem videla veliko več, prišli so spomini, ki jih takrat nisem ozavestila, so pa zapisani v mojem telesu. Zdaj sem bila sposobna več zaznati. Spraševala sem se, kako so takrat oni videli mene? Začela sem se zavedati čutenja in vpliva mojega notranjega stanja na okolico okrog mene. S telesom čutim. In tako lahko tudi čutim, kaj je globoko v drugemu, tako zaznavam okolico, sem povezana z njo in se lahko odločam, kam grem.
V knjigi C. G. Junga sem prebrala odlomek o njegovem obisku pri Indijancih:

Vprašal sem ga, zakaj misli, da so vsi belci nori. Odgovoril je: “Pravijo, da mislijo z glavo.” “Seveda. S čim pa ti misliš?” sem ga presenečen vprašal.
“Mi mislimo tukaj,” je rekel in pokazal na svoje srce.1

in spoznala sem: Ko govorim iz srca, govorim drugače…bolj ljubeče… Tam je ljubezen…
/21.-22.3.2021/
- C. G. Jung: Spomini, sanje, misli ↩︎







Komentiraj